Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Tesham Mutnazadanie główne w grze komputerowej Wiedźmin 3: Krew i Wino. Geralt konfrontuje się w nim z Dettlaffem van der Ereteinem.

Przebieg zadania

Zadanie rozpocznie się automatycznie po zakończeniu Dawno, dawno temu… lub Między światami. Po uwolnieniu Syanny (lub po rozmowie z Ukrytym) Geralt i Regis (i ewentualnie Syanna) przyjdą do zamku Tesham Mutna na spotkanie z Dettlaffem. Przebieg tego spotkania będzie zależał od naszych wcześniejszych decyzji. Jeśli Geralt i Regis odwiedzili wcześniej Ukrytego, Dettlaff będzie wściekły za nieprzyprowadzenie mu Syanny i zaatakuje obu przyjaciół niezależnie od tego co mu powiemy. Jeśli wiedźmin przyprowadził ze sobą Syannę, Dettlaff, po krótkiej konfrontacji, spróbuje ją zabić. Jeśli w trakcie zadania Dawno, dawno temu… Geralt odzyskał wstążkę kobiety, Syanna zostanie przeniesiona do Krainy Tysiąca Baśni, a Dettlaff się zdenerwuje i zaatakuje wiedźmina. W przeciwnym wypadku Syanna zginie, a Dettlaff powie Geraltowi, że już się zemścił i odwoła wampiry z Beauclair. W tym momencie będziemy mieć wybór między pozwoleniem mu na odejście (co zakończy zadanie) a zaatakowaniem go, co zakończy się walką.

Walka

Na początku starcia Dettlaff będzie walczył z Regisem, a Geralt będzie miał czas na przygotowanie się. Gdy wiedźmin zbliży się do walczących, wyświetli się sekwencja filmowa, w której Regis zostanie odepchnięty przez van der Ereteina i wrzucony pod stertę kamieni. Po jej zakończeniu rozpocznie się walka z wampirem. Początkowo Dettlaff będzie atakował Geralta swoimi upazurzonymi dłońmi. W tej części walki wampir będzie szybko się poruszał, przybierając od czasu do czasu formę ciemnej mgiełki. Po utracie około 30% żywotności Dettlaff przybierze różową skrzydlatą postać przypominającą dużego nietoperza. W tej formie wampir będzie co jakiś czas posyłał z góry chmary nietoperzy zadające duże obrażenia. Będą one szczególnie groźne, jeśli nie będziemy mieć umiejętności lub mutagenów zwiększających żywotność lub zmniejszających obrażenia. Co pewien czas Dettlaff będzie wykonywał z góry markowane ataki na Geralta, które będą zadawać wiedźminowi niewielkie obrażenia. W czasie walki nie należy wchodzić na tworzone przez potwora pulsujące kolce. Wampira będzie można atakować tylko gdy będzie przebywał na ziemi (przez większość czasu będzie on jednak unosił się w powietrzu). Podczas walki należy pamiętać o używaniu eliksirów i oleju przeciw wampirom.

Gdy żywotność wampira spadnie do około 30% Dettlaff ugryzie Geralta w szyję i stworzy iluzję wielkiego układu krwionośnego, w którego środku będą znajdować się on i Geralt. W tej części walki należy unikać ataków potwora i atakować jego trzy „serca” położone na krańcach okręgu. Choć czerwoną postać wampira będzie można zabić, to po krótkim czasie zostanie ona odrodzona. Gdy żywotność Dettlaffa spadnie do minimum złudzenie zniknie, a pozostanie tylko zataczający się wampir, którego będzie trzeba dobić. Po ucięciu mu głowy Geralt wróci do Regisa i oswobodzi go z kawałków murów. Po chwili uwolniony wampir zabije swojego dawnego przyjaciela. Po śmierci van der Ereteina zadanie zakończy się.

Za ukończenie zadania otrzymamy 1000 punktów doświadczenia.

Uwagi

Advertisement