Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Tetra Gilcrestczarodziejka na dworze króla Dagreada, przewodziła atakowi na Kaer Morhen.

Charakterystyka

Była piękną, młodo wyglądającą kobietą o długich, czarnych włosach i fioletowych oczach.

Purystka oraz zagorzała przeciwniczka wiedźminów – nie zgadzała się z praktykami stosowanymi przez zabójców potworów, a także żywiła do nich osobistą urazę z powodu śmierci matki. Uważała mutacje wywoływane magicznie za plugastwo.

Zdolności magiczne

Opanowała magię żywiołów (w tym ognia) oraz posiadała inne umiejętności, które adeptki nabywały w Aretuzie. Potrafiła również posługiwać się łukiem i często łączyła używanie tej broni z zaklęciami.

Wiedźmin: Zmora Wilka

Wywodziła się od pierwszego ludzkiego czarodzieja, jej matka również była przedstawicielką tej profesji.

Pewnego dnia kobieta została oskarżona o przeklęcie miejscowego kapłana. Wynajęty do rozwiązania problemu wiedźmin udał się do jej domu i zabił ją, świadomy, że morderstwo obserwuje ukryta w szafie Tetra. Kilka dni później okazało się, że matka dziewczynki była niewinna – duchowny był chory, ponieważ jego kucharz podtruwał go, będąc w zmowie z zabójcą potworów, który później podzielił się z nim zyskiem.

Gilcrest odebrała nauki w Aretuzie, a następnie zaczęła kształcić własnych uczniów w Kaedwen, służyła również na dworze Dagreada. Przy każdej możliwej okazji próbowała przekonać monarchę do wygnania wiedźminów z kraju jako przestępców.

W 1165 roku w lasach przy Ard Carraigh zaczęły grasować tajemnicze, potężne bestie. Tetra została oddelegowana, by razem z Vesemirem zbadać problem. Oboje dotarli do ruin zamieszkiwanych przez władającą iluzją potworzycę, gdzie znaleźli uwięzionego Filavandrela. Okazało się, że za wszystkim stoją magowie-rezydenci z Kaer Morhen, którzy na polecenie Deglana używali swojej wiedzy, by tworzyć nowe, niebezpieczne hybrydy, takie jak spotkana wcześniej Kitsu. W leżu ostała się inna elfka Aen Seidhe, która również stała się mutantem. Tetra chciała ją zabić, ale Vesemir powstrzymał ją, pozwalając Filavandrelowi uciec, po czym sam ruszył do siedliszcza.

Gilcrest zawarła sojusz z pokrzywdzoną Kitsu, a także przedstawiła na dworze ostateczne dowody na deklarowaną przez nią szkodliwość wiedźminów, oskarżając ich również o kolaborację z elfami. W świetle nowych dowodów Dagread wydał zezwolenie na przeprowadzenie ataku na Kaer Morhen. Czarodziejka ruszyła pod twierdzę razem ze swoimi uczniami i wściekłym tłumem, niedługo później dołączyła do niej również Kitsu, prowadząc armię potworów.

Ostatecznie Tetra i Kitsu starły się z Vesemirem wewnątrz warowni. Omamiony przez iluzję wiedźmin pozabijał swoich sojuszników, w tym Lady Zerbst, a gdy otrząsnął się, Gilcrest szykowała się do zadania ostatecznego ciosu. Wtedy jednak Deglan rzucił w nią toporem, zabijając ją.

Galeria

Uwagi

  • W polskim dubbingu Zmory Wilka Tetra jest określana jako potomkini pierwszej ludzkiej czarodziejki, jednak jest to niezgodne z oryginałem.
Advertisement