Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Tor Gvalch'ca (w Starszej Mowie "Wieża Sokolicy") - magiczna, elfia wieża znajdująca się na wyspie Undvik.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[]

Tor Gvalch'ca to starożytna wieża wybudowana przez elfy w czasach gdy to one władały archipelagiem Skellige. Mimo upływu wielu lat i przybycia ludzi na wyspy wieża zachowała się w bardzo dobrym stanie. Jest to majestatyczna, wysoka budowla, widoczna właściwie z każdego punktu na Undvik. W górach i śnieżnych wzgórzach otaczających budowlę przetrwał ostatni na Skellige lodowy gigant, który w 1272 roku spustoszył wyspę na rok wyganiając z niej mieszkańców.

Do wieży udają się Ciri i Avallac'h pragnący raz na zawsze powstrzymać Białe Zimno. Geralt i Yennefer jadą tam za nimi, myśląc, że elfi wiedzący chce skrzywdzić dziewczynę. Na miejscu wiedźmin dowiaduje się, że jego przybrana córka pragnie wejść do wieży z własnej woli, co robi bez względu na zakazy Geralta. To czy Ciri wyjdzie z budowli zależy od poprzednich decyzji gracza.

Wieża znajduje się niedaleko nienazwanej wsi, w północno-zachodniej części wyspy Undvik. Tor Gvalch'ca stoi na otoczonym klifami półwyspie, oddzielonym od reszty Undvik wulkanicznym pomostem skalnym.

Opis[]

Starożytna wieża wzniesiona w czasach, kiedy elfy były bezsprzecznymi władcami wysp.

Powiązane zadania[]

Galeria[]

Advertisement