Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Toruviel aep Sihielelfka Aen Seidhe, członkini Scoia'tael i brygady Vrihedd.

Biografia[]

Po złapaniu Geralta i Jaskra obchodzi się z nimi okrutnie, na co wiedźmin, mimo skrępowania, odpowiada równie brutalnie. Niszczy również wcześniejszą lutnię Jaskra. Po przybyciu Panny Polnej i wypuszczeniu dwójki, Toruviel postanawia oddać Jaskrowi własną lutnię, z której korzystał przez resztę Sagi. Później, po powstaniu komand Scoia'tael przystępuje do walki przeciwko ludziom.

Pojawia się ranna w Brokilonie (Chrzest ognia) i uchodzącą z pola bitwy pod Brenną (Pani jeziora). Wtedy też przyjmuje jedzenie od litościwych ludzi, co prawdopodobnie zmienia nieco jej nastawienie do tej rasy.

Wiedźmin[]

W akcie III możemy dowiedzieć się o niej od Jaskra który wyjawi Geraltowi że spotkali się z nią w dolinie kwiatów.

Toruviel pojawia się również w akcie IV. Po raz pierwszy opcjonalnie możemy ją spotkać obok jaskini elfów. Może zlecić Wiedźminowi zadanie "Chleb powszechni", wysyła nas ona do miasta dając nam 20 orenów na kupienie pięciu bochenków chleba. Jak się okazuje za zgromadzoną sumę możemy pozwolić sobie kupić cztery bochenki istnieje możliwość kupienia piątego bochenka. Oddanie ich kończy misję.

Po otrzymaniu miecza od Pani Jeziora i udaniu się do wioski Odmęty trudno nie zauważyć iż wraz z grupą elfów i krasnoludów przejęła wioskę, biorąc jej mieszkańców za zakładników. Jej wypowiedzi są zależne od wybranej przez nas strony. Pozytywnie do Wiedźmina nastawione (strona Scoia'tael) lub negatywnie (strona zakonu). Po odebraniu Alvina i podjęciu ostatecznej decyzji na wioskę napada zakon, i ona ucieka.

W akcie V jeżeli gramy po stronie elfów pomoże nam z barykadami pokonując zakonników, i wyjawiając że Yaevinn ma plan.

W Epilogu można ją spotkać i otrzymać zaklęcie do miecza lub jej towarzystwo do walki, znika gdy dojdziemy do Jakuba.

Jeżeli Geralt wybierze neutralność elfka zginie. Wiedźmin pomagając wiewiórkom dowie się, że Toruviel uciekła z obławy, a jeśli Biały Wilk stanął po stronie Zakonu, elfka zostaje pochwycona, a następnie skazana na śmierć poprzez powieszenie.

Galeria[]

Linki zewnętrzne[]

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Toruviel.
Advertisement