FANDOM


Udalryk – jarl Spikeroog wywodzący się z klanu Brokvar. Stworzony na potrzeby gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Udalryk w momencie wykonywania zadania Wybraniec bogów sprawia wrażenie obłąkanego. Jak sam wyznaje, został wybrańcem bogów, dzięki czemu może wysłuchiwać ich głosu. By być z nimi jeszcze bliżej jarl zaczął składać ofiary z własnego bólu - okaleczał swe ciało. Przypadek jarla próbuje wyjaśnić Cerys z pomocą Geralta z Rivii. Wiedźmin, odwiedzając dawny dom klanu Brokvar dowiaduje się od córki Cracha o burzliwej przeszłości Udalryka.

Cerys opowiada o bracie jarla Spikeroog -Akim, który wbrew zwyczajowi, będąc młodszym synem głowy klanu otrzymał od ojca miecz rodowy - Brokvar. Decyzja ta doprowadziła Udalryka do gniewu. Mężczyzna głośno sprzeciwił się woli rodziciela, za co odbył surową karę - przybity do pala spędził trzy dni zanurzony do pasa w wodzie. Gdy kara minęła bracia wspólne wyruszyli na połów pereł. Gdy jednak rozpętała się burza doszło do wypadku. Aki wpadł do wody, a jego brat, zajęty trzymaniem żagli, nie mógł mu w porę pomóc lub jak głoszą nieprzyjazne głosy, nie chciał.

Geralt i Cerys postanawiają oddać miecz zwłokom Akiego, które nadal spoczywają na dnie morza. Udalryk przekonany, że czyn złagodzi gniew bogów godzi się na to. Wkrótce okazuje się, że wyczyn był daremny, a Udalryk coraz głębiej pogrążony w szaleństwie pozbył się oka z "woli bogów".

Sprawę rychło rozwiązuje wiedźmin. Okazuje się, że Uldaryka opętał Him - upiór żerujący na wyrzutach sumienia. Geralt z Cerys opracowują dwa plany pozbycia się Hima.

Geralt postanawia rozwiązać sprawę po wiedźmińsku. By wezwać demona zamierza spędzić noc wraz z Udalrykiem w dawnym domu klanu Brokvar, gdzie zamieszkał potwór . Wtajemniczony jarl zgadza się na plan mimo zagrożenia jego życia. Gdy Him pojawia się po zmierzchu wiedźmin rozprawia się z nim raz na zawsze. Jarl mimo szoku po zerwaniu więzi z demonem po jakimś czasie dochodzi do siebie.

Cerys namawia Geralta na pozbycie się Hima za pomocą podstępu. Przepióreczka zamierza oszukać Hima, przekierowując jego działania na niewinną osobę. Dziewczyna dla powodzenia planu nie zamierza wprowadzać Białego Wilka w szczegóły, prosi natomiast o zaufanie i o stawienie się w siedzibie upiora - dawnym domu klanu jarla. Gdy wiedźmin czeka w nawiedzonym domu nagle wbiega Cerys z kilkumiesięcznym dzieckiem Udalryka na rękach. Podaje dziecko Geraltowi i prosi, by ten włożył je do rozgrzanego pieca. Zaraz za dziewczyną do pomieszczenia wpada jarl ze swoim doradcą - Hjortem. Wiedźmin wierząc, że Cerys wie co robi wkłada dziecko do paleniska. Po chwili zjawia się Him chcący opętać Geralta. Jego plany krzyżuje Cerys wychodząca z sąsiedniego pomieszczenia z zdrowym dzieckiem na rękach. Oszukany Him znika.

Niezależnie od wybranej ścieżki Udalryk odzyskuje trzeźwość umysłu, a Cerys z Geraltem zyskują jego wdzięczność.

Udalryk podczas wyboru króla Skellige wskazuje na to stanowisko Cerys, która według niego okaże się mądrą władczynią.

Ostatni raz jarl pokazuje się podczas bitwy z Dzikim Gonem na wyspie Undvik. Jego dalsze losy nie są znane.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.