Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Ulle Pechowiec, nazywany także Duchem Areny – upiór występujący w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, którego można spotkać podczas wykonywania zadania „Mistrz Areny” na wyspie Spikeroog, na Skellige.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[]

Pierwszy raz Geralt się o nim dowiedział podczas rozmowy z Gunnarem i Lydrikiem. Opowiedzieli mu, jak to Ulle był nazywany „Pechowcem”, ponieważ przegrywał każdą walkę, ale zawsze też wylizywał się z ran. Lydrik to skomentował, że „on nawet nie potrafił umrzeć jak mężczyzna”. Pewnego dnia, jarl Thormar urządził turniej na arenie, i wylosował Ulle, jako swojego przeciwnika. Jarl był bardzo pewny wygranej i zaczął z niego kpić, aż publika zaczęła pękać ze śmiechu. Pechowiec nie mógł tego wytrzymać i wbił jarlowi sztylet w plecy. Wtedy Thormar przeklął go i powiedział „Obyś po wiek wieków przegrywał”. I w wyniku tego Ulle zaczął nawiedzać arenę jako upiór i przegrywać każdy pojedynek.

Kiedy wiedźmin spotkał się z nim na arenie osobiście, upiór powiedział mu żeby darował sobie wszelkie groźby i podniosłe przemowy bo nasłuchał się ich wiele razy i one go okropnie nudzą. Wtedy Biały Wilk zauważuł, że Ulle nie jest typowym upiorem, na co ten odpowiedział, że znudziło mu się wykrzykiwanie gróźb i obiecywanie śmierci, i doskonale też wie jak to się skończy. W tym momencie Wilk miał dwie opcje: pokonać go, lub pozwolić mu wygrać:

Duch odszedł i wrócił następnego dnia. Ulle Pechowiec nie jest trudnym przeciwnikiem, bo w walce używa tylko małego toporka i wykonuje powolne ataki.

Duch na początku był zdziwiony, bo przecież miał on przegrywać na arenie po kres czasów. Później zaczął słyszeć śmiechy i wrzawę oraz stukot pucharów, a potem był on wzywany na ucztę bohaterów. Wtedy upiór się ucieszył i był Geraltowi bardzo wdzięczny, że pozwolił mu wygrać. Wtedy duch odszedł w pokoju, a wiedźmin mógł wrócić do Gunnara i Lydrika po nagrodę.

Advertisement