Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Upiorny Pies (znany jako Bestia) – potężny upiór zaliczany do Demonów Alzura, czerpiący swoją siłę z nienawiści oraz zbrodni. Jest przewodnikiem barghestów.

Charakterystyka[]

Bestia przypomina ogromnego psa o czarnej, palącej się sierści. Ma półtora metra wzrostu i waży około 95 kilogramów. Jest bardzo umięśniona. Jej pysk jest wypełniony ostrymi zębami, a jej kły mają długość kciuka dorosłego mężczyzny. Przypomina większego, ciemniejszego barghesta.

Walka[]

Bestia najbardziej podatna jest na styl Silny Stalowy (po prawdzie to upiór, ale cicho, twórcy się starali). Najgroźniejszą bronią Bestii jest sprawianie bólu, wywoływanie krwawienia i podpalanie, dlatego lepiej nie wchodzić z nią w dłuższe kontakty, a i barghesty potrafią upuścić krwi. Zbliżanie się do ognia na ziemii może skutkować podpaleniem, ale ten na budynkach jest bezpieczny. Są 2 skuteczne możliwości walki z naszym czerwonym psem.

O 23 godzinie zbieracie wzmocnienie do Aard z miejsca mocy, kręgu żywiołów i odblokowujecie powalenie Aardem (i natężenie znaku) za talenty. W trakcie bitwy próbujecie ogłuszyć/powalić Bestię i wykonać dobicie.

Zaczekajcie w jaskini do 22 godziny i wypijcie: Pełnię, Pocałunek i Wilka Przemedytujcie do 23 i wypijcie: Wierzbę, Puszczyk oraz Jaskółkę Przy takiej ilości eliksirów możecie na spokojnie ruszyć do walki z Bestią i stylem Grupowym (Chociaż przechodzenie miedzy szybkim i silnym też ujdzie).

Arena zamyka się ok sekundę po cutscence więc jeśli na czas się wycofacie, będziecie mieli większe pole do popisu. Między domem a "kurnikiem" znajduje się bezpieczne miejsce przed naszą sforą psów. Odradzam picie Gromu przed walką gdyż zmniejsza on szansę na unik. Za to Jaskółka jest niezbędna.

Rola w grze:[]

Bestia od kilku tygodni terroryzuje mieszkańców Podgrodzia. Zabija chłopów i przyzywa barghesty. Wielebny i mieszkańcy wioski oskarżają Abigail o przyzwanie demona. Ona zaś twierdzi, że Bestię przyzwali oni sami swoją niegodziwością.

Tak naprawdę w ciągu całego aktu Bestię spotykamy tylko kilka razy z czego tylko raz z nią walczymy.

Podczas walki z bestią warto schować się pomiędzy płonącym domem, a budką. Uniemożliwi to Barghestom flankowanie postaci.

Miejsca w których pojawia się Bestia:[]

(Bestię można zobaczyć tylko w godzinach nocnych)

  • Koło karczmy (początek aktu)
  • Droga do jaskini na południu (nocą w czasie wędrówki i w czasie finałowej walki)
  • Droga między centrum wsi, a osiedlem rybackim po wykonaniu zadania Harrena
  • Droga do domu Oda po wykonaniu zadania od niego (sam Odo wspomina że widział jak Bestia wpatruje się w dom Abigail)
  • Droga do Krypty po odkryciu ciała Ilzy (zadanie Mikula)
  • Koło chaty Abigail

Ciekawostki[]

  • Bestia posiada mniej punktów życia, jeśli pozwolimy spalić Abigail.

Galeria[]

Advertisement