Wiedźmin Wiki
Wiedźmin Wiki

Wiedźmin, szukając kolejnego zlecenia, dociera do wioski o nazwie Cicha Wólka. Znajdzie tam zajęcie - w tej tylko na pozór spokojnej okolicy...

Opis

Upiory w Cichej Wólce to przygoda do gry Wiedźmin, dostępna jako część patcha 1.5. Przygoda została stworzona przez dana123 oraz Adraela i Jaxa i zdobyła wyróżnienie w konkursie Szkoła Wiedźmińska, zorganizowanym przez CD Projekt Red. Oprócz wydania wraz z Wiedźminem Edycją Rozszerzoną w ramach tak zwanej Platynowej Kolekcji, przygoda doczekała się kolejnej publikacji na płycie DVD, tym razem w niemieckim czasopiśmie PC Games Extended numer 12/2009.

Historia

Geralt w poszukiwaniu zleceń zagląda do wsi Cicha Wólka. Osada okazuje się być nawiedzana od jakiegoś czasu przez upiory. Co więcej, w tym samym czasie nawiedziła ją zaraza, która nęka tylko dzieci i starców. Geralt zobowiązuje się pozbyć się duchów. Wykonując poboczne zadania i zadania główne, zbiera informacje zarówno o widmach, a także dowiaduje się trochę o samych mieszkańcach. Przygoda może skończyć się na dwa sposoby:

Sposób Kaligora (złe zakończenie)

Geralt zgadza się na propozycję najemnika i postanawia spalić kości trupów leżących w niewielkich kurhanach nieopodal wioski. Po zniszczeniu wszystkich trzech kopców i spaleniu znajdujących się w środku kości, duchy znikają. W tym samym czasie Kaligor, wraz z kilkoma bandytami napada na kupca wiozącego lekarstwa do Cichej Wólki. Sam kupiec ginie, jego majątek przejmują Kaligor, jego bandyci i karczmarz, lekarstwo trafia do Gadającej Skrzyni w karczmie, a syn kowala umiera w męczarniach.

Sposób Kapłanki (dobre zakończenie)

Geralt postanawia posłuchać rady Kapłanki i rusza traktem w kierunku miasta, licząc, że po drodze lub w samym mieście znajdziie odpowiedzialnych za śmierć ludzi, których duchy nawiedzają wioskę, w tym syna sołtysa. Już na moście na granicy wsi wiedźmin odkrywa prawdę. Spotyka tam Kaligora i jego bandytów, którzy akurat napadli na kupca wiozącego leki do wsi. Kaligor wyznaje że to on zabił syna sołtysa i wszystkich innych ludzi, po czym atakuje wiedźmina. Po walce Geralt eskortuje kupca do karczmy. Tam kupiec przekazuje leki mieszkańcom wioski. Syn sołtysa odwiedza ojca i żegna się z nim. Od tamtego czasu sołtys kończy z piciem.

Cechy przygody

  • około dwóch godzin rozgrywki,
  • trzy zakończenia,
  • humor,
  • bardzo ciekawie zrealizowane cutscenki,
  • muzyka skomponowana przez Jamesa Semple.

Galeria