Vesna Hood – barmanka w zajeździe na obrzeżach Wyzimy.

Wiedźmin

Mieszkała razem z babcią niedaleko Bramy Mariborskiej. Pracowała w miejscowej karczmie, podając i sprzedając gościom jedzenie i alkohol.

Kiedy wieczorem wracała do domu, natknęła się na grupę bandytów, którzy chcieli ją zgwałcić. Zdarzenie obserwował Geralt z Rivii.

Wiedźmin pokonał napastników, a Vesna poprosiła go o odprowadzenie jej. Bała się, że spotka innych zbirów lub barghesty.

Biały Wilk zgodził się pomóc kelnerce i bronił ją przed potworami. Po dotarciu do domu kobieta podziękowała mu, a on zaproponował ponowne spotkanie. Ta odpowiedziała, że nie chciałaby zgorszyć swojej babci i zaproponowała randkę w młynie. Miejscowi uważali, że budynek jest nawiedzony, co gwarantowało brak nieproszonych gości. Vesna również w to wierzyła, więc poprosiła o przyniesienie wina, które dodałoby jej odwagi. Wieczorem Geralt przyniósł jej obiecany alkohol. Po wypiciu oboje weszli do budynku, gdzie doszło między nimi do zbliżenia. Przebywający w pobliżu ludzie myśleli, że w młynie znowu pojawiły się duchy. Ostatecznie babcia kobiety dowiedziała się o jej randce z wiedźminem, ale nie uważała tego za coś złego.

Biały Wilk odmówił kelnerce pomocy. Ta próbowała sama dotrzeć do domu, ale została zabita przez potwory.

Vesna nie była w stanie samodzielnie obronić się przed zbirami, więc ci ją zabili.

Powiązane zadania

Uwagi

  • Śmierć Vesny ma miejsce w trzech sytuacjach: kiedy Geralt nie obroni jej przed bandytami, przy odmówieniu odprowadzenia jej do domu oraz gdy zostanie zabita przez barghesty podczas eskortowania.
  • Vesna czeka na Geralta przed młynem od 19:30 do 23:00.
  • Jeżeli wiedźmin odprowadzi ją do domu przed 22:01, od razu uda się do młyna.
  • Jeśli przed randką z Vesną Geralt zdobędzie zaufanie wszystkich w zadaniu Ogon salamandry i dojdzie do etapu Wieszczba Alvina w zadaniu Ludzie i potwory, zdobycie jej karty nie będzie możliwe.

Ciekawostki

  • Postać Vesny jest odniesieniem do Czerwonego Kapturka. W tłumaczeniu na język angielski Czerwony Kapturek to Little Red Riding Hood – kobieta nawiązuje do niego nazwiskiem. Ponadto próbuje dostać się do domu babci (zgodność z oryginałem) oraz atakują ją psowate (podobnie jak wilki) barghesty.
  • W wersji włoskiej nazwa się Vesna Cappuccio; „cappuccio” również oznacza kaptur.
  • W plikach gry jej karta seksu nazywa się cs_sex_rita1, co wskazuje, że początkowo miała się nazwać Rita. Imię to zachowano w wersji rosyjskiej.

Galeria

Przypisy

  1. Zgodnie z datowaniem książkowym – wg datowania stosowanego w grach jest to rok 1270.
  2. 2,0 2,1 Wiedźmin
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.