FANDOM


Vigi Pomyleniec — młody wojownik ze Skellige z klanu Tordarroch, jeden z uczestników wyprawy Hjalmara na Undvik w celu zabicia lodowego giganta. Zawsze marzył o byciu nazywanym „Nieulękłym”. Dlatego dokonywał wielu odważnych, ale nie zawsze mądrych czynów, dzięki którym zyskał miano „Pomyleńca”.

Po odnalezieniu Hjalmara Geralt rusza z nim do leża lodowego giganta, gdzie Vigi trzymany jest w klatce. Podczas gdy potwór śpi, wojownik prosi ich o uwolnienie i zapewnia, że pomoże w walce. Hjalmar odradza wiedźminowi uwalnianie Vigiego, póki lodowy gigant żyje i dodaje, że przydomek „Pomyleniec” nie jest bezpodstawny. Jeśli Geralt nie otworzy klatki i sam ruszy na śpiącego potwora, ten obudziwszy się w gniewie zmiażdży klatkę wraz ze znajdującym się wewnątrz Vigim. Jeśli Geralt mimo słów Hjalmara uwolni Skelligijczyka, ten podbiegnie natychmiast do leżącego potwora i obudzi go kopnięciem. Rozpocznie się walka, którą Vigi może przeżyć.

Jeśli przeżył wydarzenia na Undvik, może pomóc w obronie twierdzy Kaer Morhen. Ze wpisu w dzienniku gry możemy dowiedzieć się, że Vigi bohatersko i mężnie walczył z Dzikim Gonem, lecz niestety padł pod ciosami atakujących. Ostatecznie po latach ludzie zaczęli nazywać go Vigim Nieulękłym.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.