Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Vimme Vivaldikrasnolud, bankier z Novigradu, posiadacz długiej, białej, wypielęgnowanej brody z plamami inkaustu i perkatego nosa. Ubrany w bordowy, aksamitny kubrak z trudem dopinający się na wydatnym brzuchu. Znajomy Dainty'ego Biberveldta.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[]

Vimme prowadzi filię Banku Vivaldich na novigradzkim rynku. Geralt może wymienić u niego oreny i floreny na korony oraz zaciągnąć u niego pożyczkę. Jest również możliwość zagrania z nim w gwinta o unikatową kartę. Na jednej z tablic ogłoszeniowych w Novigradzie widnieje notka odradzająca grę z bankierem, ponieważ ponoć krasnolud oszukuje.

Wiedźmin 3: Serca z kamienia[]

W dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon występuje w zadaniu Sezamie, otwórz się!.

Geralt musi wypełnić 3 prośby Olgierda von Evereca. Jedną z nich jest przyniesienie mu domu Borsodych. W tym celu Geralt udał się do domu aukcyjnego Borsodych, który został przeniesiony z Novigradu do Oxenfurtu. Przed wejściem stoją dwaj redańscy strażnicy (szeregowy Kleiner i starszy szeregowy Vaclay). Nie chcą wpuścić wiedźmina na aukcje, ale zjawia się Vimme i pomaga Geraltowi dostać się do środka. W środku odbywa się bankiet, a Vimme przedstawia Białego Wilka swoim znajomym: koneserowi i znawcy sztuki Yaromirowi, starej Hrabinie Mignole i Hilbert, który wzbogacił się na Gwincie. Wiedźmin ma możliwość zagrania z nim. Vimme proponuje Geraltowi, żeby 10% zysków z partii z Hilbertem było dla niego.

Ciekawostki[]

  • W plikach do gry komputerowej "Wiedźmin" znajduje się szablon postaci "vimme_q1_1.utc", w którym można wyczytać, iż postać miała nazywać się Vimme, lecz owej postaci nie tylko nie wprowadzono, ale i szablon napisano bardzo pobieżnie: wiadomo tylko, że miał odzywać się za pomocą pliku dialogowego "vs_kmerc1_c1g1" (charakterystycznego dla krasnoludów z Wyzimy Klasztornej) oraz że miał mieć model postaci "cr_kmine1_c1g1". Wzmianka o Vimme Vivaldim pojawia się w momencie pierwszego spotkania z jego krewnym Golanem Vivaldim (notabene stworzonym na potrzeby gry), jednak Vivaldi wspomina o nim tylko wtedy, kiedy przed pierwszym spotkaniem Geralt nie stawił oporu elfom ze Scoia'tael podczas zadania pobocznego "Nocni goście" w rozdziale I.
Advertisement