FANDOM


W wilczej skórze – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt próbuje pozbyć się zagrożenia ze strony Morkvarga, przebywającego w Ogrodzie Freyji.

Wiedźmin dowiaduje się od kapłanek, że w Ogrodzie Freyji przebywa straszny potwór zwany Morkvargiem, które trzeba się pozbyć. Biały Wilk z chęcią przyjmuje zadanie.

Wpis w dzienniku

Idąc za tropem Ciri, Geralt i Yennefer trafili do opuszczonego ogrodu. Tam właśnie bowiem udał się człowiek zwany Tchórzem, który jako jedyny mógł odpowiedzieć na nurtujące ich pytania. Problem w tym, że ogród miał już lokatora – potwora zwanego Morkvargiem. Wyglądało na to, że wiedźmin będzie musiał znów sięgnąć po wysłużony srebrny miecz.

Jeżeli Geralt nakarmi Morkvarga jego własnym mięsem:

Wiedźmin postanowił wypróbować nowatorską metodę odczynienia uroku – nakarmił wilkołaka jego własnym mięsem. Starania Geralta zakończyły się połowicznym sukcesem. Klątwa została co prawda uniesiona, ale Morkvarg zmarł, nie odzyskując ludzkiej postaci. Zważywszy jednak na to, jak okrutnych czynów dopuścił się ów pirat, ciężko go żałować.
Jaskier

Przebieg zadania

Porozmawiaj z kapłankami o tym, co stało się w ogrodzie.

Wiedźmin podczas zadania głównego Bezimienny zauważy w Ogrodzie Freyji wilkołaka, toteż postanawia porozmawiać z kapłankami, aby dowiedzieć się więcej o potworze.

Porozmawiaj o Morkvargu z kapłanką Jostą.

Kapłanka Josta opowie historię związaną z wilkołakiem i wyśle Białego Wilka do Tordara – osoby, która widziała rzucanie klątwy.

Porozmawiaj z Tordarem o klątwie.

Celem Geralta jest pozbycie się Morkvarga, który przebywa w Ogrodzie Freyji. Dlatego pierwszą osobą, do której się udaje, jest Tordar jeden ze świadków rzucenia klątwy na Morkvarga. Wiedźmin za wiele nie dowiedział się od mężczyzny, dlatego wraca do Ogrodu, aby poszukać potwora.

Znajdź ogród, w którym grasuje potwór. Odnajdź Morkvarga.

Geralt ponownie udaje się do Ogrodu. W Ogrodzie wiedźmin znajduje mechanizm ze śluzami. Po otwarciu odpowiedniej śluzy Biały Wilk dotrze do leża potwora, gdzie go podsłuchuje. Morkvarg mówi o kluczu do kapitularza, a następnie rzuca się na wiedźmina.

Znajdź klucz, o którym mówił Morkvarg, używając wiedźmińskich zmysłów.

Geralt po pokonaniu wilkołaka przeszukuje jego leże w poszukiwaniu klucza. Za pomocą wiedźmińskich zmysłów Biały Wilk zauważa szczelinę w jaskini, gdzie powinien leżeć klucz.

Przedostań się do zalanej jaskini pod leżem Morkvarga.

Wiedźmin wraca do mechanizmu ze śluzami i otwiera sobie przejście do zalanej jaskini, gdzie powinien leżeć zaginiony klucz do kapitularza.

Przeszukaj jaskinię używając wiedźmińskich zmysłów.

Geralt za pomocą wiedźmińskich zmysłów przeszukuje grotę, gdzie leży kilka cennych przedmiotów oraz klucz do kapitularza.

Otwórz drzwi do kapitularza.

Biały Wilk wraz ze znalezionym kluczem wyrusza w stronę zamkniętych drzwi kapitularza, aby dostać się do środka.

Przeszukaj kapitularz.

Geralt przeszukuje kapitularz za pomocą wiedźmińskich zmysłów i po krótkiej chwili znajduje dzienniku Morkvarga.

Przeczytaj dziennik Morkvarga.

Biały Wilk zapoznaje się z treścią dziennika, z którego wynika, że Tordar okłamał wiedźmina, oraz że wilkołaka da się przegnać, karmiąc go jego własnym mięsem. Geralt może postąpić na dwa sposoby.

Odczarowanie Morkvarga

Dowiedz się od Tordara z Larvik, dlaczego okłamał cię w sprawie Morkvarga.

Geralt wyrusza do Tordara, aby porozmawiać z nim. Podczas dyskusji okaże się, że mężczyzna był jednym z ludzi Morkvarga, za czasów, gdy ten był jeszcze człowiekiem. Tordar wręczy wiedźminowi kieł, który powinien odczarować wilkołaka.

Użyj kła, by odczarować Morkvarga, lub poszukaj innego sposobu na odczynienie klątwy.

Wiedźmin wraz z kłem udaje się ponownie do Ogrodu, aby odczarować wilkołaka. Po odczarowaniu Geralt może:

  • zabić Morkvarga;
  • oszczędzić go.

W tym drugim przypadku Biały Wilk będzie musiał udać się do lombardu w Novigradzie, aby otrzymać nagrodę.

Odbierz nagrodę od zleceniodawcy.

W pierwszym przypadku wiedźmin udaje się do kapłanek, aby otrzymać nagrodę.

Zabicie Morkvarga

Zabij Morkvarga karmiąc go jego własnym mięsem, bądź odczaruj go za pomocą kła

Z dziennika Biały Wilk dowiedział się, że wilkołaka można zabić, karmiąc go jego własnym mięsem. Wiedźmin udaje się do leża, gdzie przebywa wilkołak i po zakończonym pojedynku daje Morkvargowi jego mięso, które sprawia, że wilkołak zostaje wygnany.

Odbierz nagrodę od zleceniodawcy.

Geralt udaje się do kapłanek, aby otrzymać nagrodę za wykonane zadanie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.