FANDOM


Więzy krwi – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt ma za zadanie odszukać zaginionego syna Nilfgaardki.

Wiedźmin, słysząc rozmowę szlachcianki, postanawia wypytać ją, co się stało z jej synem. Kobieta wysyła go do kwatermistrza Eggerbrachta po więcej informacji.

Wpis w dzienniku

Pod obozem nilfgaardzkiej armii Geralt spotkał szlachciankę z dalekiego Nazairu. Przybyła na front w poszukiwaniu swojego syna, żołnierza w armii Nilfgaardu. Kobieta martwiła się, bo kontakt z jej synem urwał się nagle, choć wcześniej chłopak często do niej pisywał. W obozie nikt nie wiedział, co się z nim stało, jednak kobieta w to nie wierzyła. Zaoferowała Geraltowi nagrodę, jeśli ustali prawdę o tym, co spotkało jej syna.

Okazało się, że potomek nilfgaardzkiej szlachcianki razem z kilkoma innymi żołnierzami postanowił zdezerterować. Natychmiast wysłano za nimi pościg. Część uciekinierów złapano i zabito, innym udało się uciec. Wśród powieszonych był poszukiwany Nazairczyk. Prawda o losie syna poruszyła serce matki. List, który Geralt znalazł przy zabitym, uświadomił jej, jak bestialska potrafi być wojna i jak trudno jednoznacznie oceniać biorących w niej udział żołnierzy.
Jaskier

Przebieg zdania

Porozmawiaj z kwatermistrzem o synu szlachcianki.

Kobieta opowiada, że jej syn przestał wysyłać pocztę i dlatego przyjechała do obozu, aby się coś dowiedzieć. Twierdzi, że wszyscy ją okłamują i nie chcą powiedzieć, co się stało z jej synem. Nilgaardka wysyła Geralta do kwatermistrza, żeby ten dowiedział co dzieje się z jej synem. Kwatermistrz Eggerbracht, nie będzie skory do rozmowy, jeśli wiedźmin go nie przekupi, albo nie zaczaruje za pomocą znaku Aksji. Mężczyzna opowie, że Hrodebertha – syn kobiety, wraz z innymi członkami jazdy zdezerterowali, a kwatermistrz kazał ich gonić i powiesić, jednak nie ma pewności, czy chłopak był wśród skazańców.

Znajdź ciało Hrodebertha korzystając z wiedźmińskich zmysłów.

Geralt udaje się na bagna, gdzie uciekał oddział dezerterów. Na miejscu Biały Wilk zauważa ślady po żołnierzach, które doprowadzają, go do szubienicy, gdzie wisi syn szlachcianki.

Poszukaj osobistych pamiątek żołnierzy za pomocą wiedźmińskich zmysłów.

Zabójca potworów, aby mieć dowód, że odnalazł właściwą osobę, postanawia poszukać przedmiotów związanych z Hrodeberthem. Wiedźmin znajduje list zaadresowany do matki, z którym wraca.

Wróć do matki.

Geralt wraz z listem udaje się do matki, może skłamać, albo powiedzieć prawdę o losach śmierci syna, jednak nie wpłynie to na zadanie. Po rozmowie kończy się ono powodzeniem.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.