FANDOM


Wieża znikąd – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt eksploruje wieżę na wyspie An Skellig.

Wiedźmin podczas pobytu na An Skellig został wynajęty przez wieśniaków z wioski na wyspie, aby przyjrzał się, wieży, która pojawiła się znikąd.

Wpis w dzienniku

Przemierzając An Skellig, Geralt trafił do niewielkiej wioski na wybrzeżu. Wokół szalał niemiłosierny sztorm, a mieszkańcy twierdzili, że wszystkiemu winna jest tajemnicza wieża, która ni stąd ni zowąd pojawiła się pewnego ranka na wzgórzu za wioską. Zaintrygowany Geralt postanowił przyjrzeć się tej dziwnej sprawie.

Wieża faktycznie okazała się magiczna. Konkretnie zabezpieczona Defensywnym Regulatorem Magicznym. Zaklęcie sprawiało, że traktowała jak intruza każdego, kto nie był jej właścicielem. Z tego powodu zatrzasnęła w celi Sigo Bunca, czarodzieja z Koviru, który nabył ją na aukcji, i chciała się pozbyć Geralta. Jednak żeby pokonać wiedźmina wieża pełna pułapek i potworów to zdecydowanie za mało.

Zgodnie z instrukcjami Sigo, Geralt odnalazł w czeluściach biblioteki traktat o szumnym tytule: „Globalne Otwarcie Gotfryda" i dzięki niemu, wraz z czarodziejem, zdołał złamać zabezpieczenia wieży. Wdzięczny Sigo nagrodził go niecodziennym darem, a następnie przeniósł do wioski (no, konkretnie do zatoki nieopodal wioski), w której wszystko się zaczęło. Po sztormie zostały tylko kałuże, wieża zniknęła, a na niebie znów zagościło słońce. Mieszkańcy nie posiadali się z radości i przyrzekli Geraltowi dozgonną wdzięczność.
Jaskier

Przebieg zadania

Porozmawiaj z wieśniakami.

Geralt w wiosce na wyspie An Skellig spotyka tubylców, którzy opowiadają o wieży, która pojawiła się znikąd. Wysłali tam ekipę swoich wojowników, jednak nie powróciła. Wiedźmin ma za zadanie sprawdzić, co się z nimi stało.

Wejdź do wieży. Zbadaj wieżę.

Biały Wilk kieruje swe kroki w stronę wieży. W jej wnętrzu znajduje portal, który przenosi wiedźmina do podziemi.

Pokonaj golema.

W podziemiach wieży Geralt został zaatakowany przez golema, który nie okazał się żadnym przeciwnikiem dla wiedźmina. W pomieszczeniu, w którym przed chwilą był potwór Biały Wilk, zauważa człowieka zamkniętego za magiczną barierą.

Porozmawiaj z człowiekiem za magiczną barierą.

Człowiek za barierą okazał się magiem, który kupił tę wieżę, został w niej uwięziony, a sama wieża teleportowała się na wyspę An Skellig. Mag ma plan powrotu, jednak potrzebuje dostępu do biblioteki i księgę Globalne Otwarcie Gotfryda.

Używając wiedźmińskich zmysłów, odszukaj klucz do biblioteki.

Księga znajduje się w bibliotece, jednak ta jest zamknięta i potrzebny jest klucz, do którego wiedźmin dostaje się za pomocą zalanego tunelu. Na powierzchni na Białego Wilka czeka kilka alghuli. Po pokonaniu potworów Geralt zabiera klucz i udaje się do biblioteki.

Wejdź do biblioteki. Używając wiedźmińskich zmysłów, znajdź „Globalne Otwarcie Gotfryda".

Wiedźmin udaje się do biblioteki w podziemiach wieży w poszukiwaniu księgi „Globalne Otwarcie Gotfryda". Po zabraniu przedmiotu zacznie wydzielać się trujący gaz, z którego uciekać musi wiedźmin.

Zanieś czarodziejowi „Globalne Otwarcie Gotfryda".

Geralt z księgą udaje się do czarodzieja, aby złamać zabezpieczania wieży.

Pomóż czarodziejowi złamać zabezpieczenia wieży.

Podczas dezaktywacji zabezpieczeń Geralt będzie musiał bronić czarodzieja przed żywiołakiem ziemi.

Porozmawiaj z czarodziejem.

Po pokonaniu potwora wiedźmin podchodzi do maga i otrzymuje od niego nagrodę za pomoc. Czarodziej teleportuje Geralta z wieży w okolice wioski.

Porozmawiaj z wieśniakami.

Wiedźmin, dopływając do wioski, był obserwowany przez tłum gapiów. Biały Wilk może otrzymać nagrodę od wieśniaków bądź powiedzieć, że otrzymał wynagrodzenie od czarodzieja w wieży. Niezależnie od decyzji zadanie kończy się powodzeniem.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.