FANDOM


Szkoła Żmii – szkoła cechu wiedźmińskiego[4].

Historia

Nie jest znane dokładne położenie głównej siedziby Wiedźmińskiej Szkoły Cechy Żmii, wiadomo jedynie, że znajdowała się na południu. Jej znakiem cechowym był srebrny medalion w kształcie poskręcanego węża. Wiedźmini z niej pochodzący, oprócz podstawowej wiedzy na temat potworów oraz technik walki z nimi, posiadali również wiele informacji na temat Dzikiego Gonu, przez co sami spekulowali, czy poznanie prawdy na temat upiornego orszaku miało być rzeczywistym powodem założenia szkoły. Z czasem organizacja upadła, a wiedźmini, którzy wówczas jeszcze żyli, zmuszeni byli do funkcjonowania bez głównej siedziby, włócząc się po Kontynencie.

Sytuację tę wykorzystał cesarz Emhyr var Emreis, który obiecał odbudować Szkołę Żmii i przywrócić jej szacunek społeczeństwa w zamian za zamordowanie władców panujących na północy. Żmije, pod dowództwem Letho z Gulety, zorganizowały udane zamachy na Demawenda oraz Foltesta, co wywołało chaos wśród Królestw Północy. Nilfgaard z zaskoczenia zaatakował sąsiadów, jednocześnie nie będąc podejrzanym w sprawie królobójców, ponieważ winą obarczono Lożę Czarodziejek. Emhyr zdradził jednak wiedźminów – nie byli mu już potrzebni, a więc powziął środki mające na celu zabicie ich, aby nikt nie dowiedział się, kto był ich prawdziwym zleceniodawcą.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Kiedy Geralt był na aukcji w Domu Aukcyjnym Braci Borsodych, w Oxenfurcie, spotkał hrabinę Mignole, kolekcjonerkę viedyminaliów i dawną kochankę Vesemira, u której mógł kupić schematy na zbroję, rękawice, buty i spodnie wiedźmińskiego cechu żmii.

Znani wiedźmini ze Szkoły Żmii

Galeria

Linki zewnętrzne

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Wiedźmin Szkoły Żmii.

Przypisy

  1. GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana
  2. The Witcher Role-Playing Game
  3. Słowa Letho z Gulety
  4. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.