FANDOM


Szkoła Niedźwiedzia – jedna ze szkół wiedźmińskiego cechu. Tak samo jak w przypadku poszukiwań rynsztunku innych szkół przed wejściem do wielu kryjówek, chowających wewnątrz schematy można odnaleźć wyryty w skale znak cechowy. Ekwipunek charakteryzuje się dużym opancerzeniem i ciężarem.

Brak informacji o szkole w książkach Sapkowskiego. Szkoła zostaje wspomniana w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w postaci umiejętności specjalnej "Techniki Szkoły Niedźwiedzia". Prawdopodobnie nie funkcjonuje. Na chwilę obecną brak większej ilości informacji.

WitcherGearBearLv4

Geralt w mistrzowskim Rynsztunku Cechu Niedźwiedzia

Znani wiedźmini ze szkoły Niedźwiedzia

W grach

Ciekawostki

  • Każda szkoła wiedźmińska szkoli swoich podopiecznych na swój własny sposób więc ich trening przebiega podobnie, ale nie identycznie. Biorąc pod uwagę premie jakie daje w grze pełen pancerz cechu niedźwiedzia, można wywnioskować że wiedźmini z tej szkoły byli poddawani treningowi który koncentrował się na wytrzymałości. Pewny jest szczególny nacisk na znak Quen, bardzo możliwe że szkolenie miało ich przygotować na większy ból czy obrażenia. Być może również mutacja przebiegała inaczej wzmacniając w szczególności właśnie tę cechę.

Galeria

Zobacz też

Przypisy

  1. The Witcher Role-Playing Game
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.