Sezon drugi serialu Wiedźmin od platformy streamingowej Netflix został ogłoszony w listopadzie 2019 roku. Okres zdjęciowy rozpoczął się na początku 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) prace nad drugim sezonem zostały wielokrotnie wstrzymywane. Okres zdjęciowy zakończył się 2 kwietna 2021 roku.

Fabuła

Przekonany, że ​Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, Geralt z Rivii przenosi księżniczkę Cirillę do najbezpieczniejszego miejsca, jakie zna, czyli do swojego rodzinnego domu - Kaer Morhen. Podczas gdy królowie, elfy, ludzie i demony z Kontynenty walczą o dominację poza jego murami, wiedźmin musi chronić dziewczynę przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tajemniczą mocą, którą posiada w środku.Oficjalny opis drugiego sezonu

Odcinki

Kadr z odcinka Tytuł odcinka Tytuł oryginalny odcinka Na podstawie Reżyseria Scenariusz Data premiery Numer Odcinka
TBA TBA TBA TBA TBA TBA 2021 02x01
TBA

Obsada

Drugoplanowa i gościnna

Produkcja

Preprodukcja

W listopadzie 2019 roku, jeszcze przed premierą pierwszego sezonu, ogłoszono, że serial został już przedłużony na drugi sezon i rozpocznie produkcję w Londynie na początku 2020 roku, a debiut planowany jest na 2021 rok.

Okres zdjęciowy

Jednak prace zostały wstrzymane ze względu na wprowadzenie powszechnej kwarantanny i zablokowanie przemysłu filmowego. 17 sierpnia ekipa filmowa powróciła na plan, jednak z powodów organizacyjnych nie podali do informacji, kiedy prace mają się zakończyć.

W listopadzie 2020 roku prace zostały przerwane ze względu na cztery diagnozy zarażenia Koronawirusem wśród obsady produkcji. Po czym w grudniu, główny aktor, Henry Cavill (serialowy Geralt), musiał zrobić przerwę ze względu na kontuzję mięśni nogi.

20 stycznia ogłoszono oficjalny opis fabuły.

22 stycznia 2021 ogłoszona, że Adjoa Andoh wcieli się w Nenneke, Cassie Clare w Filippa Eilhart, Liz Carr w Fenna, Graham McTavish w Dijkstra, Kevin Doyle w Ba’lian, Simon Callow w Codringher i Chris Fulton w Rience.

2 kwietna 2021 roku za pomocą mediów społecznościowych ogłoszono, że okres zdjęciowy został zakończony.

Postprodukcja

TBA

Ścieżka dźwiękowa

TBA

Media

Zwiastuny

TBA

Plakaty promocyjne

TBA

Grafiki promocyjne

Making off

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.