FANDOM


Wiwerna królewska – potwór występujący w grach Wiedźmin i Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wiedźmin

Wywerna królewska lub Wyverna królewska[2] – ornitoleptyl[1] koloru czerwonego. Duża wywerna pełniąca rolę matki innych; dowodzi stadem i jest o wiele silniejsza. Występuje w kilku miejscach. Można spotkać ją na bagnach a potem w wiosce Odmęty niedaleko świątyni pani Jeziora.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiwerna królewska lub Wiverna królewska[2] – wiwerna królewska związana ze zleceniem Zmora kupieckiego traktu.

Zmora kupieckiego traktu

Założyła swoje gniazdo na klifie połączonym z jaskinią, niedaleko której przebiegał trakt używany do transportowania zapasów dla wojska. Z czasem zaczęła regularnie napadać na karawany, przez co zwiększyła swoje rozmiary, a sama droga stała się zbyt niebezpieczna dla handlarzy.

Mimo zagrożenia, grupa kupców postanowiła przejechać z towarem owym traktem, a w celu ochrony zatrudniła kilku uchodźców, których przywiązano do wozu, aby służyli za przynętę. Wiwerna rzeczywiście zaatakowała, zniszczyła przewożoną beczkę z kaedweńskim winem i zabiła handlarzy. Najętym uchodźcom udało się uciec do jaskini, jednak przed wejściem drakonid dopadł jednego z nich, Tomiła. Z powodu długiej nieobecności kompanów brat Tomiła wystawił zlecenie mające na celu odnalezienie zaginionych. Zadania podjął się Geralt z Rivii.

Wiedźmin odnalazł miejsce, w którym została zaatakowana karawana, po czym idąc za zapachem wina, dotarł do jaskini, gdzie znalazł ocalałych uchodźców. Następnie odnalazł właściwe leże wiwerny królewskiej, jednak musiał ją do niego zwabić, więc zabił dwójkę jej młodych i zniszczył gniazda. Po chwili drakonid się pojawił, dzięki czemu było możliwe pozbycie się go.

Galeria

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Błędna klasyfikacja – tak naprawdę wywerna królewska jest drakonidem.
  2. 2,0 2,1 W obu grach występuje niekonsekwencja związana z zapisem nazwy potwora.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.