Wolny duch – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt przynosi mieszkańcowi małej wyspy na północ od Ard Skellig kilka cennych dla niego książek.

Wiedźmin, podróżując przez archipelag Skellige, natrafia na małą wysepkę na północ od wyspy Ard Skellig, gdzie spotyka Ivara, który, walczy z agresywnym mężczyzną i prosi o pomoc w pokonaniu go; Biały Wilk interweniuje.

Wpis w dzienniku

Na jednej ze skelligijskich plaż Geralt spotkał mężczyznę, rozpaczliwie odpierającego atak rozwścieczonego napastnika. Wiedźmin nie mógł się temu bezczynnie przyglądać. Po walce Ivar, bo tak mu było na imię, przyznał, że pokonany to brat jego ukochanej. Chciał go zabić, ponieważ uwiódł jego siostrę, która miała być przeznaczona Freyji. Ivar nie mógł się z tym pogodzić — zamierzał znaleźć w księgach precedens, na którym mógłby się oprzeć w negocjacjach z kapłankami i wydrzeć im ukochaną. Geralt zgodził się przywozić mu książki, które mogłyby mu w tym pomóc.

Wiedźmin dotrzymał słowa i dostarczył Ivarowi wszystkie książki traktujące o konfliktach religii i miłości, na jakie natrafił.
Jaskier

Przebieg zadania

Zbierz książki opisujące religijne zwyczaje i zanieś je Ivarowi.

Ivar po interwencji Geralta poprosi go o przyniesienie mu kilku książek:

Zanieś znalezione książki Ivarowi.

Wiedźmin po skompletowaniu wszystkich książek udaje się z powrotem do Ivara i wręcza mu książki, co kończy zadanie.

Punkty doświadczenia

  • 25 po pierwszej rozmowie z Ivarem
  • 50 po ukończeniu zadania
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.