FANDOM


Wróżbita prawdę ci powie – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt, postanawia porozmawiać ze starcem, który twierdzi, że się go spodziewał.

Wiedźmin podczas rozmowy z mężczyzną dowiaduje się, że ten jest jasnowidzem i może mu przepowiedzieć przyszłość, jeśli dostanie coś do jedzenia. Geralt, zirytowany tym, że starzec opowiedział o zdarzeniu, które miało miejsce, zaczyna wątpić w umiejętności starca. Mężczyzna jednak twierdzi, że umie przepowiadać, ale potrzebuje do tego specjalnej rośliny, po którą zabójca potworów się udaje.

Wpis w dzienniku

Wśród lasów i bagien Velen, przy jednej z przydrożnych kapliczek, sławiących imię któregoś z zapomnianych bogów, Geralt spotkał zasuszonego, na wpół obłąkanego starca. Mężczyzna twierdził, że ma dar widzenia przyszłości. Zgodził się powróżyć Geraltowi — za drobną opłatą.

Wróżbita poprosił Geralta o smoczy korzeń, który rósł z jaskini nieopodal. Gdy wiedźmin mu go dostarczył, starzec odwdzięczył się przepowiednią o jaskółce i wieży. Geralt nie był do końca pewien, co to może oznaczać, jednak postanowił zachować wróżbę w pamięci.
Jaskier

Przebieg zadania

Przynieś wróżbicie coś do jedzenia.

Starzec twierdzi, że przepowie Geraltowi przyszłość w zamian za coś do jedzenia. Wiedźmin, chcąc usłyszeć wróżbę, daje pożywienie mężczyźnie. Jednak ten zamiast przyszłości opowiada o przeszłości. Jasnowidz zarzeka się, że umie przepowiadać, ale do tego jest potrzebna mu konkretna roślina zwana smoczym korzeniem.

Znajdź smoczy korzeń, korzystając z wiedźmińskich zmysłów.

Geralt dowiaduje się od starca, że smoczy korzeń znajduje się w jaskini na południowy wschód od wioski. Wiedźmin wyrusza we wskazane miejsce. Wewnątrz groty zauważa kilka ghuli, które nie sprawiają mu żadnego problemu. Następnie za pomocą swoich zmysłów szybko lokalizuje roślinę.

Zanieś smoczy korzeń wróżbicie.

Wiedźmin udaje się z rośliną do starca, a ten tym razem naprawdę przepowiada przyszłość.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.