Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Yaromir Iwanowicz Zajcew – marszand, znawca sztuki.

Biografia

Geralt ma możliwość poznać go na aukcji w Domu Aukcyjnym Borsodych. Wiedźmin może wtedy przekonać się, że Zajcew nie lubi Vivaldiego, gdyż uważa go za ignoranta niedoceniającego sztuki, który obrazy traktuje wyłącznie jako inwestycję. Jeśli Geralt poprawnie wskaże obraz Edwarda van der Hooia (kupiec z perłą), Yaromir uwierzy, że Biały Wilk umie docenić artystyczne dzieła i zdradzi mu sekret - na aukcji będzie sprzedawany obraz wschodzącego malarza, van Rogha, którego wielkim miłośnikiem jest księgarz z novigradzkiego rynku i można sprzedać mu obraz z kilkukrotnym przebiciem.

W trakcie aukcji będzie chciał nabyć okulary Magistra za trzysta koron. Jeśli Geralt nie przebije jego oferty, Zajcew stanie się ich nowym właścicielem.

Z listu znalezionego przy ciele Antoine'a Pfeila można dowiedzieć się, że Zajcew miał tajny układ z Upadłym Rycerzem. Pfeil dostarczał mu zrabowane elfie rzeźby, a Yaromir sprzedawał je bogatym i dzielił zyskiem. Jego klientami byli m.in. hrabia Kurt Dysart i bankier Rudolf de Jonkheer.