FANDOM


Za siedmioma morzami – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt poszukuje kobiety, z zamorskich krain.

Biały Wilk, przebywając na Skellige, natrafił na małą wysepkę na wschód od Ard Skellig, gdzie wiedźmin znajduje zwłoki wraz z dziennikiem.

Wpis w dzienniku

Geralt spotkał podejrzanego jegomościa, który szukał kobiety, mówiącej niezrozumiałym językiem. Twierdził, że pochodzi z jakiejś zamorskiej krainy i porwała dziecko. Dostał zlecenie, aby ich odnaleźć i ukarać.

Na małej wysepce Geralt znalazł dziennik napisany przez uchodźców z dalekiej krainy. Statek, którym podróżowali, rozbił się, ale nie wiadomo, co stało się z jego pasażerami. Geralt miał nadzieję, że kiedyś uda mu się spotkać kogoś, kto ocalał z katastrofy.

W jednej z wsi w Velen wiedźmin natknął się na tajemniczego człowieka, mówiącego z nieznanym akcentem. Człowiek ten wydał się Geraltowi dziwny, nawet jak na cudzoziemca.
Jaskier

Przebieg zadania

Przeczytaj dziennik znaleziony przy ciele.

Wiedźmin na wyspie zauważa statek, po zobaczeniu herbu, dochodzi do wniosku, że jest on nieznanego pochodzenia. Geralt znajduje dziennik mężczyzny, w którym zapisane jest, że mężczyzna był przewodnikiem księcia Valgridovt i miał pomóc mu i jego rodzinie dotrzeć do Beauclair. W notatnik Biały Wilk przeczytał także, że we wraku znajduje się zatopiony kufer z listem oraz dziennikiem kapitańskim.

Odnajdź zatopiony kufer, o którym mowa w dzienniku.

Geralt nurkuje i za pomocą wiedźmińskich zmysłów znajduje zatopiony kufer, w którym znajduje się list napisany nieznanym językiem oraz dziennik kapitański. Wiedźmin dowiaduje się, że był również drugi statek, który popłynął dalej.

Odkryj losy drugiego statku.

Wiedźmin wrócił na kontynent, mianowicie do wsi Ursten, gdzie został zaczepiony przez mężczyznę, mówiącego w obcym języki, który poszukuje rozbitków. Po rozmowie Geralt udaje się na poszukiwanie statku, który znajduje się w zatoce nieopodal wsi Ursten.

Przeszukaj okolice statku i znajdź ślady rozbitków.

Biały Wilk za pomocą wiedźmińskich zmysłów szybko znajduje ślady pozostawione przez rozbitków. Geralt postanawia za nimi podążyć. W pewnym momencie wiedźmin zauważy cudzoziemkę, która zacznie uciekać przed zabójcą potworów.

Odszukaj adresatkę listu napisanego w nieznanym języku. Porozmawiaj z cudzoziemką.

Geralt po krótkiej pogoni dotrze za cudzoziemką do Wdowiej Groty, gdzie zwraca kobiecie dziennik kapitana oraz list. Po chwili pojawi się mężczyzna, którego wiedźmin spotkał we wsi Ursten. Biały Wilk może:

  • oddać kobietę i dziecko w ręce mężczyzny;
  • stanąć w obronie dziecka i kobiety.

Niezależnie od decyzji zadanie kończy się powodzeniem.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.