FANDOM


Zabawy z ogniem – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt szuka osoby odpowiedzialnej za podpalenie kuźni miejscowego kowala Willisa.

Wiedźmin, po przeczytaniu ogłoszenia na okolicznej tablicy, postanawia pomóc Williiemu w odnalezieniu i ukaraniu sprawcy zniszczeń.

Wpis w dzienniku

W Białym Sadzie nieludzi mieszkało niewielu. Jednym z nich był krasnolud Willi, świetny kowal, do którego zjeżdżali chłopi z całej okolicy. Niestety, tuż przed przybyciem Geralta jego kuźnię strawił pożar. Willi podejrzewał, że ogień został zaprószony naumyślnie, poprosił więc wiedźmina, żeby rozejrzał się za podpalaczem.

Odrzucenie łapówki od Niepełki

Geralt doprowadził podpalacza do Williego, ten zaś wezwał Nilfgaardzkich żołnierzy, z którymi jak się okazało, był w doskonałej komitywie. Cesarscy żołnierze szybko uznali winę, wydali wyrok i bezzwłocznie go wykonali. Sprawiedliwości stało się zadość – może nawet z nawiązką.
Jaskier

Przebieg zadania

Poszukaj śladów podpalacza za kuźnią, używając wiedźmińskich zmysłów

Wiedźmin udaje się w miejsce wskazane przez krasnoluda i wytężając wiedźmińskie zmysły, zauważa ślady.

Idź za śladami posługując się wiedźmińskimi zmysłami

Geralt podąża śladami, używając swoich wiedźmińskich zmysłów. Trop doprowadza go do rzeki, gdzie wydaje się kończyć. Szukając nowych śladów, dociera na północ od mostu. Za pomocą zmysłów zauważa, że podpalacz został zaatakowany przez utopce i jest ranny. Geralt ponownie używa wiedźmińskich zmysłów, dzięki którym dowiaduje się, że okaleczony podpalacz uciekł z powrotem do wioski, do domu.

Użyj wiedźmińskich zmysłów, by znaleźć osobę z ranami zadanymi przez utopce.

Wiedźmin znajduje pijanego Niepełkę, schowanego w domu.

Porozmawiaj z podejrzanym

Podpalacz stara się przekupić, Geralta, żeby ten nie wydawał go kowalowi. Podczas rozmowy z nim, wiedźmin ma dwie opcje

  • przyjąć łapówkę,
  • odrzucić łapówkę.

Jeśli wiedźmin odmówi przyjęcia zapłaty, może użyć znaku Aksji albo pobić podpalacza.

Doprowadź podpalacza do kowala

Niezależnie od sposobu przekonania Niepełki, udaje się on do krasnoluda. Willi zawoła do siebie kilku nilfgaardzkich żołnierzy, żeby wymierzyli karę podpalaczowi. Niepełko zostaje powieszony, zadanie kończy się powodzeniem, a Geralt otrzymuje nagrodę oraz zniżkę na usługi i towary u kowala.

Wróć do kowala

Jeśli wiedźmin przyjął łapówkę od Niepełki, udaje się do krasnoluda i mówi, że nie udało mu się odnaleźć sprawcy. Willi nie jest tym pocieszony, dlatego Biały Wilk otrzymuje tylko umówioną nagrodę. Cena za usługi i towary kowalskie nie ulega zniżce.

Ciekawostki

  • Jeśli wydaliśmy podpalacza Williemu i wrócimy po pewnym czasie do Białego Sadu dowiemy się od niego iż miejscowi przestali u niego kupować a po narzędzia jeżdżą do sąsiedniej wsi. Z uwagi na śmierć chłopaka nienawiść wobec krasnoluda stała się na tyle intensywna iż Geralt doradza mu by "gdyby Nilfgard przegrał wojnę i wycofał się na południe idź razem z nimi, miejscowi ci tego nie wybaczą."
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.