FANDOM


Na ratunek Księżniczce – misja fabularna występująca w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt musi uratować kozę Guślarza.

Wiedźmin otrzymuje to zadanie w trakcie wykonywania głównej misji fabularnej Sprawy rodzinne. Podczas rozmowy z Guślarzem zostaje wspomniana zaginiona koza mężczyzny, Księżniczka. Celem zadania będzie ochrona zwierzęcia i sprowadzenie go z powrotem do domu Guślarza. Jako ułatwienie wiedźmin otrzymuje dzwoneczek, który zwraca uwagę kozy.

Wpis w dzienniku

Poszukując informacji o córce i żonie Barona, Geralt trafił do człowieka nazywanego Guślarzem. Mężczyzna już na pierwszy rzut oka wydał mu się nietuzinkową postacią, a wrażenie to tylko SIĘ spotęgowało, gdy oznajmił, że wywróży Geraltowi, co stało się z Anną i Tamarą tylko pod warunkiem, że ten przyprowadzi kozę-uciekinierkę o imieniu Księżniczka. Nie mając innego wyboru, wiedźmin wyruszył na poszukiwania.

Niczym błędny rycerz przeszukujący knieje i dąbrowy, Geralt poszukiwał zaginionej Księżniczki. Wreszcie natrafił na zagubioną kozą Guślarza i, chroniąc ją od rozlicznych niebezpieczeństw, sprowadził do uradowanego właściciela. Zgodnie z obietnicą Guślarz miał teraz pomóc w poszukiwaniu zaginionej rodziny Barona.
Jaskier

Przebieg zadania

Znajdź kozę Guślarza, używając dzwonka i wiedźmińskich zmysłów

Wiedźmin wyposażony w dzwonek od Guślarza wyrusza bezpośrednio w kierunku zachodnim, za dom zleceniodawcy. Geralt, będąc w niedalekiej odległości od kozy, usłyszy ją za pomocą swoich wiedźmińskich zmysłów. Zbliżając się do Księżniczki, używa dzwoneczka, żeby koza szła za nim.

Zaprowadź kozę do Guślarza

Geralt, znajdując kozę, odprowadza ją do Guślarza.

Użyj dzwonka i zaprowadź kozę do Guślarza

Zabójca potworów prowadzi kozę przez jakiś czas za pomocą dzwoneczka, dopóki ta nie rozproszy się przez coś pysznego do jedzenia. Aby uniemożliwić ciągłe zatrzymywanie się zwierzęciu, wiedźmin zbiera maliny i truskawki.

Chroń kozę przed niedźwiedziem

Wiedźmin, widząc niedźwiedzia, szybko go pokonuje, żeby ten nie zagroził w żaden sposób kozie. Po zażegnaniu zagrożenia powraca do prowadzenia Księżniczki do Guślarza. Po przyprowadzeniu kozy zadanie zakończy się, a Biały Wilk może kontynuować zadanie Sprawy rodzinne.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.