FANDOM


Herb Zakon Płonącej Róży
Herb Zakonu Płonącej Róży przed śmiercią Jakuba de Aldersberga
Herb Zakon Płonącej Róży2
Herb Zakonu Płonącej Róży po śmierci Jakuba de Aldersberga
People Jacques de Aldersberg

Jakub de Aldersberg jako Wielki Mistrz (Wiedźmin)

Zakon Płonącej Róży – zakon rycerski, stworzony na potrzeby gry Wiedźmin.

Powstał w wyniku przekształcenia podupadającego Zakonu Białej Róży przez Jakuba de Aldersberga.

Zakon Płonącej Róży czynił przygotowania do ostatecznej walki z Wiewiórkami. Wielki Mistrz zakonu współpracował z Salamandrą, chcąc za pomocą ich i Zakonu opanować Wyzimę. Jednak plany te spełzły na niczym, gdyż główna siedziba Zakonu w Wyzimie oraz Salamandra została rozbita przez Geralta.

Znani członkowie Zakonu

Wielcy Mistrzowie:

Inni:

Wiedźmin (gra komputerowa)

  • "W tej sytuacji wielu przepowiada koniec świata - według tych wróżb, z północy nadejdzie lód, który pochłonie Królestwa Nordlingów. Wydaje się, że może w tym tkwić ziarno prawdy, gdyż zimy stają się dłuższe, a dni chłodniejsze... Niedawno założony Zakon Płonącej Róży uważa jednak, że potęga ognia ocali ludzi od lodu - ale przeżyją tylko ci, którzy będą postępować zgodnie z nakazami zakonnych rycerzy."
  • "W tym całym chaosie i zamieszaniu jawi się nowy bastion pokoju - Zakon Płonącej Róży. Należący do niego rycerze obiecują bezpieczeństwo i dobrobyt, a także zjednoczenie całej Północy. Twierdzą również, że jedynie potęga czczonego przez nich ognia zdoła powstrzymać nad chodzącą zimę, ale kataklizm przeżyją tylko ludzie północy. Zakon zyskuje na znaczeniu - królestwo Aedirn przekazało mu pewne ziemie, z których prowadzi on wojnę z elfami z Doliny Kwiatów. Wydaje się, że wojowniczy mnisi dążą do wkupienia się w łaski możnych z północy i zapanowania nad zamieszkiwanymi dotychczas przez elfy pustkowiami."

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

W2 SS Zygfryd

Zygfryd z Denesle jako Wielki Mistrz (Wiedźmin 2)

Uwaga! Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Po powstaniu w Wyzimie i śmierci Wielkiego Mistrza - Jakuba de Aldersberg, w Zakonie panuje chaos. Wtedy to też Radowid przejmuje pieczę na organizacją nadając im ziemie wokół Roggeven. Zakon odcina się od polityki byłego Wielkiego Mistrza, zmienia nawet ustanowiony przez niego herb - róża już nie płonie, jest otoczona złotą wstęgą. Zakon rezygnuje ze wszystkich swoich dotychczasowych włości i w całości przenosi się do Redanii.

Podczas obrad w Loc Muinne Zakon płonącej Róży jest zobowiązany za utrzymanie pokojowego wydźwięku obrad.

Jeżeli w pierwszej części gry Geralt odpowiedział się za stroną scoia'tael albo był neutralny, to Zygrfryd nie został wielkim mistrzem w drugiej części gry.

Jeśli Geralt zadecydował się pomóc Zakonowi (pierwsza części gry), nowym Wielkim Mistrzem zostaje Zygfryd z Denesle. Spotykamy go na czele oddziałów stacjonujących z elfickim amfiteatrze. Jeśli Geralt poszedł wybrał ścieżkę Iorvetha, to Zygfryd przepuści Białego Wilka i powie niektórym, żeby go nie zaczepiali. Jeśli Geralt wybrał ścieżkę Roche'a to ten może pomóc im w eskorcie Anais do Radowida bądź Natalisa.

Tutaj koniec znacznych szczegółów fabuły.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Podczas wykonywania jednej z misji pobocznych można dowiedzieć się, że Radowid wysłał zakon na wojnę z Niflgaardem jak zwykłych najemników, a gdy bracia zostali zdziesiątkowani, rozwiązał zakon i skonfiskował należące do niego dobra, które przeznaczył na sfinansowanie wojny z Nilfgaardem. Część członków dołączyła do Łowców czarownic , część tych bardziej opornych została zabita na polecenie Radowida. Pozostali zaszyli się w lasach i rozpadli na dwie frakcje. Pierwsza z nich została bandytami z Ulrichem na czele. Głównie napadali na ludzi i karawany oraz handlowali fisstechem. Druga frakcja, mimo rozwiązania zakonu, nie zrezygnowała z jego ideałów i postanowiła chronić ludzi przed swoimi byłymi braćmi zakonnymi. Dowodzi nimi Siegfried de Löwe.

Ciekawostki

  • Każdy może zostać zakonnikiem, nawet wiedźmin.
  • Zakon zajmuje się także darmowym zabijaniem potworów, przez co stanowi mocną konkurencję dla wiedźminów. Niestety w czasie gry Wiedźmin 2 mało kiedy to już robili, bo przez służbę dla Radowida nie mieli czasu.
  • Zygfryd, jako Wielki Mistrz, ma zamiar wybudować na terenie Roggeveen zamek nie do zdobycia. Ponadto ma zamiar nazwać go Barienburg. Jest to nawiązanie do Malborka, który został wybudowany przez Krzyżaków i nazwany przez nich Marienburg.
  • Postać Siegfrieda de Löwe, która została wspomniana w dodatku "Serca z Kamienia" jest oparta na Zygfrydzie de Löwe, zakonnika z "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.