FANDOM


H Zakon Płonącej Róży
Herb Zakonu Płonącej Róży przed śmiercią Jakuba de Aldersberga
H Zakon Płonącej Róży 2
Herb Zakonu Płonącej Róży po śmierci Jakuba de Aldersberga
People Jacques de Aldersberg

Jakub de Aldersberg jako Wielki Mistrz (Wiedźmin)

Zakon Płonącej Róży – zakon rycerski, stworzony na potrzeby gry Wiedźmin.

Powstał w wyniku przekształcenia podupadającego Zakonu Białej Róży przez Jakuba de Aldersberga.

Zakon Płonącej Róży czynił przygotowania do ostatecznej walki z Wiewiórkami. Wielki Mistrz zakonu współpracował z Salamandrą, chcąc za pomocą ich i Zakonu opanować Wyzimę. Jednak plany te spełzły na niczym, gdyż główna siedziba Zakonu w Wyzimie oraz Salamandra została rozbita przez Geralta.

Znani członkowie Zakonu

Wielcy Mistrzowie:

Inni:

Wiedźmin (gra komputerowa)

  • "W tej sytuacji wielu przepowiada koniec świata - według tych wróżb, z północy nadejdzie lód, który pochłonie Królestwa Nordlingów. Wydaje się, że może w tym tkwić ziarno prawdy, gdyż zimy stają się dłuższe, a dni chłodniejsze... Niedawno założony Zakon Płonącej Róży uważa jednak, że potęga ognia ocali ludzi od lodu - ale przeżyją tylko ci, którzy będą postępować zgodnie z nakazami zakonnych rycerzy."
  • "W tym całym chaosie i zamieszaniu jawi się nowy bastion pokoju - Zakon Płonącej Róży. Należący do niego rycerze obiecują bezpieczeństwo i dobrobyt, a także zjednoczenie całej Północy. Twierdzą również, że jedynie potęga czczonego przez nich ognia zdoła powstrzymać nad chodzącą zimę, ale kataklizm przeżyją tylko ludzie północy. Zakon zyskuje na znaczeniu - królestwo Aedirn przekazało mu pewne ziemie, z których prowadzi on wojnę z elfami z Doliny Kwiatów. Wydaje się, że wojowniczy mnisi dążą do wkupienia się w łaski możnych z północy i zapanowania nad zamieszkiwanymi dotychczas przez elfy pustkowiami."

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

W2 SS Zygfryd

Zygfryd z Denesle jako Wielki Mistrz (Wiedźmin 2)

Uwaga! Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Po powstaniu w Wyzimie i śmierci Wielkiego Mistrza - Jakuba de Aldersberg, w Zakonie panuje chaos. Wtedy to też Radowid przejmuje pieczę na organizacją nadając im ziemie wokół Roggeven. Zakon odcina się od polityki byłego Wielkiego Mistrza, zmienia nawet ustanowiony przez niego herb - róża już nie płonie, jest otoczona złotą wstęgą. Zakon rezygnuje ze wszystkich swoich dotychczasowych włości i w całości przenosi się do Redanii.

Podczas obrad w Loc Muinne Zakon płonącej Róży jest zobowiązany za utrzymanie pokojowego wydźwięku obrad.

Jeżeli w pierwszej części gry Geralt odpowiedział się za stroną scoia'tael albo był neutralny, to Zygrfryd nie został wielkim mistrzem w drugiej części gry.

Jeśli Geralt zadecydował się pomóc Zakonowi (pierwsza części gry), nowym Wielkim Mistrzem zostaje Zygfryd z Denesle. Spotykamy go na czele oddziałów stacjonujących z elfickim amfiteatrze. Jeśli Geralt wybrał ścieżkę Iorvetha, to Zygfryd przepuści Białego Wilka i powie niektórym, żeby go nie zaczepiali. Jeśli Geralt wybrał ścieżkę Roche'a to ten może pomóc im w eskorcie Anais do Radowida bądź Natalisa.

Tutaj koniec znacznych szczegółów fabuły.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Podczas wykonywania jednej z misji pobocznych można dowiedzieć się, że Radowid wysłał zakon na wojnę z Niflgaardem jak zwykłych najemników, a gdy bracia zostali zdziesiątkowani, rozwiązał zakon i skonfiskował należące do niego dobra, które przeznaczył na sfinansowanie wojny z Nilfgaardem. Część członków dołączyła do Łowców czarownic , część tych bardziej opornych została zabita na polecenie Radowida. Pozostali zaszyli się w lasach i rozpadli na dwie frakcje. Pierwsza z nich została bandytami z Ulrichem na czele. Głównie napadali na ludzi i karawany oraz handlowali fisstechem. Druga frakcja, mimo rozwiązania zakonu, nie zrezygnowała z jego ideałów i postanowiła chronić ludzi przed swoimi byłymi braćmi zakonnymi. Dowodzi nimi Siegfried de Löwe.

Ciekawostki

  • Każdy może zostać zakonnikiem, nawet wiedźmin.
  • Zakon zajmuje się także darmowym zabijaniem potworów, przez co stanowi mocną konkurencję dla wiedźminów. Niestety w czasie gry Wiedźmin 2 mało kiedy to już robili, bo przez służbę dla Radowida nie mieli czasu.
  • Zygfryd, jako Wielki Mistrz, ma zamiar wybudować na terenie Roggeveen zamek nie do zdobycia. Ponadto ma zamiar nazwać go Barienburg. Jest to nawiązanie do Malborka, który został wybudowany przez Krzyżaków i nazwany przez nich Marienburg.
  • Postać Siegfrieda de Löwe, która została wspomniana w dodatku "Serca z Kamienia" jest oparta na Zygfrydzie de Löwe, zakonnika z "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.