FANDOM


Zalipie – wieś położona na wschód od Kasztelu Wrońce.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W centrum wsi, przy drogowskazie, znajduje się tablica ogłoszeń. Za nią stoi tawerna, przy której organizowane są walki na pięści, natomiast obok niej swoje stoisko ma kupiec. Na zachodnim krańcu miejscowości można skorzystać z usług kowala, przy jego stanowisku można znaleźć również stół płatnerski i kamień szlifierski. Na wschodzie znajduje się wiejski cmentarz, a na północy swoje obozowisko rozbili dezerterzy.

Niedaleko Zalipia swoje leże miała Żalnica, baba cmentarna, która z czasem zaczęła porywać mieszkańców osady, natomiast w pobliskim lesie grasował czart Wyjec – potwory te zostały zabite przez Geralta z Rivii po wystawieniu na nie zleceń. Później na cmentarzu zalęgły się ghule, a pozbyć się ich miał inny wiedźmin, który w rzeczywistości był oszustem. Ponownie Biały Wilk musiał interweniować, tym razem na prośbę sołtysa.

W Zalipiu wiedźmin spotkał również Dolores Reardon, która poprosiła go o oczyszczenie rodowego majątku z grasujących tam potworów.

Geralt oczyścił folwark z upiorów, dzięki czemu staruszka mogła ponownie zamieszkać w rodzinnym domu.

Zlecenie doprowadziło do spotkania z Letho z Gulety, a w Zalipiu miała miejsce jego konfrontacja z tropiącym go Arnoutem Vesterem.

Opis

Jedna z wielu biednych wsi w Velen, zubożała jeszcze bardziej po rekwizycjach wojennych i zarazie, która zapanowała po przybyciu Nilfgaardczyków.

Powiązane zadania

Ciekawostki

  • Przy wejściu do kapliczki na cmentarzu stoją dwa posągi aniołów, które odwracają się w stronę Geralta, kiedy ten nie patrzy na nie. Jest to nawiązanie do Płaczących Aniołów z serialu Doktor Who.

Przypisy

  1. Tylko przy oszczędzeniu Letho w Wiedźminie 2 lub wybraniu takiej opcji przy symulacji podczas rozmowy z Voorhisem w Wyzimie.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.