Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Zamek La Valette – jest to zamek na północy, w Temerii, odseparowany od królestwa, siedziba Marii Luizy (faworytki Foltesta), jej dzieci i prawdopodobnie starego barona La Valette.

Twierdza rodu La Valette’ów to imponująca budowla obronna. Z uwagi na położenie w pobliżu Białego Mostu, gdzie znajduje się przeprawa przez Pontar, forteca ma ogromne znaczenie strategiczne. Główna jej część leży na rzecznej wyspie, jednak stosunkowo niedawno zaczęto budowę ufortyfikowanego przyczółka na południowym brzegu.

Pierwszy raz mamy styczność z tą lokacją, kiedy Geralt budzi się w celi, a potem jest przesłuchiwany, przez Vernona Rocha. Podczas jego opowieści, zamek jest kluczowym dla gry miejscem, gdzie odbywa się oblężenie, w którym wiedźmin bierze udział, w roli ochrony króla Foltesta .Nasza przygoda z tym miejscem kończy się, kiedy Geralt ucieka z lochów, na poszukiwania zabójcy.

Ciekawostki[]

  • Zamek ten znajduje się na północ od Wyzimy w okolicach Białego Mostu.
  • W czasie oblężenia wojska Foltesta straciły dwie wieże oblężnicze.
  • W pobliżu balisty znaleźć można ciało ubranego na biało asasyna, podejście do niego pozwala na zdobycie umiejętności o tej samej nazwie.

Galeria[]

Advertisement