FANDOM


Zamek La Valette – jest to zamek na północy, w Temerii, odseparowany od królestwa, siedziba Marii Luizy (faworytki Foltesta), jej dzieci i prawdopodobnie starego barona La Valette.

Twierdza rodu La Valette’ów to imponująca budowla obronna. Z uwagi na położenie w pobliżu Białego Mostu, gdzie znajduje się przeprawa przez Pontar, forteca ma ogromne znaczenie strategiczne. Główna jej część leży na rzecznej wyspie, jednak stosunkowo niedawno zaczęto budowę ufortyfikowanego przyczółka na południowym brzegu.

Pierwszy raz mamy styczność z tą lokacją, kiedy Geralt budzi się w celi, a potem jest przesłuchiwany, przez Vernona Rocha. Podczas jego opowieści, zamek jest kluczowym dla gry miejscem, gdzie odbywa się oblężenie, w którym wiedźmin bierze udział, w roli ochrony króla Foltesta .Nasza przygoda z tym miejscem kończy się, kiedy Geralt ucieka z lochów, na poszukiwania zabójcy.

Ciekawostki

  • Zamek ten znajduje się na północ od Wyzimy w okolicach Białego Mostu.
  • W czasie oblężenia wojska Foltesta straciły dwie wieże oblężnicze.
  • Kiedy walczymy w tym zamku i obsługujemy balistę warto rozejrzeć się obok, znajduje się tam asasyn. Gdy go znajdziemy dostaniemy dodatkowy atut: 25% do ataku od tyłu.
  • Można tam znaleźć martwe ciał w misji Balista w rozwalonym wozie.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.