Ikona info.svg Zobacz też: Skarb królowej Zuleyki

Esterad Thyssen obdarzył żonę ciepłym spojrzeniem. Powszechnie wiadomym było, że kochał ją bezgranicznie, miłością, która przez dwadzieścia dziewięć lat małżeństwa nieprzygasła ni na jotę, przeciwnie, płonęła coraz jaśniej i goręcej.O żonie Esterada[1]

Zuleykatalgarka, królowa Koviru, żona króla Esterada Thyssena, matka Gaudemundy, Heloizy i Tankreda, babka Guiscarda Vermuellena.

Charakterystyka

Zuleyka była niewysoka, tęgawa i sympatycznie nieładna. Ubierała się w luźne suknie, nijakie w pokroju i utrzymywane w szaroburej tonacji. Na głowie nosiła rodzinny czepek. Nie korzystała z makijażu i nie nosiła biżuterii. Miała okulary, których nie zakładała przy poddanych[1].

Biografia

W nieznanych okolicznościach poznała królową Cintry Calanthe[1].

Młode lata

Zuleyka urodziła się w Talgarze. Później, około 1225 roku, gdy w Kovirze było już po przewrocie i została obalona dynastia Thyssenidów, pojawiła się w Naroku. Poznała tam Esterada Thyssena, który spędzał tam młodość na wygnaniu. W 1238 wyszła za Esterada Thyssena[2].

Powrót do Koviru

Na wygnaniu Esterad Thyssen planował powrót Thyssenidów na tron. W 1249 roku obalił samozwańczego króla. Później wydarzenie to było nazywane nocą noży i pochodni[1]. Urodziła Gaudemundę, Heliozę i Tankreda[2].

Chciała odseparować swojego najmłodszego syna Tankreda od złego towarzystwa. W tym celu sprzymierzyła się z creydeńską czarodziejką Shealą de Tancarville. W zamian za to miała wydać syna za Cirillę, co było głównym celem Loży Czarodziejek[1].

Gry

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Podczas spotkania Geralta i Sheali de Tancarville we Flotsam, Triss Merigold przedstawiła wiedźminowi czarodziejkę jako doradczynię królowej Zuleyki z Koviru[3].

Ciekawostki

Przypisy

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.